Burácení závodních motorů se v Ústí nad Orlicí rozeznělo v sobotu 25.8., kdy byl na programu jubilejní 60. závod Ústecká 21, memoriál Miroslava Urbana.

Na start závodu se postavilo 129 jezdců z České republiky, Slovenska, Rakouska, Itálie a Černé Hory.

Organizaci závodu bedlivě sledují delegáti FIA – Rod Parkin z Velké Británie, který je zároveň i pozorovatelem FIA, dále Dušan Koblíšek ze Slovenska, Miroslav Nezval a Stanislav Minařík z České republiky. Technickým delegátem FIA je Boris Gorup z Chorvatska.

Po páteční důkladné kontrole trati bylo vše v pořádku a nic nebránilo startu sobotního závodu, který se jel jako: Mistrovství České republiky historických i soudobých automobilů, Zóna střední Evropy historických i soudobých automobilů, Mistrovství Slovenské republiky historických i soudobých automobilů, Česká Trofej. Jezdci, kteří se účastní Mistrovství Evropy historických automobilů, měli sobotní den vyhrazen pro tréninky.

Miloš Beneš se svým vozem Osella FA 30 pokořil traťový rekord, který držel Ander Vilariňo ze Španělska z roku 2005 (1:47:39) o více než 2 vteřiny! Nový traťový rekord je tak 1:45.03.

Výsledky naleznete zde

Sobotní závod navštívilo 2500 platících diváků.

V neděli odstartuje Mistrovství Evropy historických automobilů, Mistrovství České republiky historických i soudobých automobilů, Zóna střední Evropy historických i soudobých automobilů, Mistrovství Slovenské republiky historických i soudobých automobilů, Česká Trofej, tréninkem v 9 hodin. Start závodních jízd je ve 12 hodin.

Děkujeme všem sponzorům a pořadatelům, kteří se na této akci podílí. Bez vaší podpory bychom tuto největší motoristickou akci v regionu, nemohli uspořádat!

Hana Hlavová

Tiskové středisko