Členové Auto klubu Ústí nad Orlicí v AČR už stříhají metr. Do startu 62. a 63. závodu Ústecká 21, memoriál Miroslava Urbana zbývají už jen hodiny! Tradiční závod se v Ústí nad Orlicí bude konat 24. a 25. srpna.

Pro rok 2019 nám Mezinárodní automobilová federace FIA a Autoklub České republiky přiřadili tyto podniky: FIA Historic Hill Climb Championships, FIA International Hill Climb Cup, FIA Zona Střední Evropy soudobých a historických automobilů do vrchu, Mistrovství České republiky soudobých a historických automobilů do vrchu, Česká trofej a Mistrovství Slovenské republiky soudobých automobilů.

Milovníci vůně benzínu a spálených pneumatik si přijdou zcela jistě na své. Ředitel závodu Jiří Janák říká: „O závod Ústecká 21 je v letošním roce enormní zájem, proto jsme rozhodli, že přijmeme všechny jezdce, kteří se do uzávěrky přihlášek zaregistrovali.“ Letos se tak na startovní listině objevilo 165 jezdců z celé Evropy. „Máme jezdce z Česka, Slovenska, Rakouska, Francie, Švédska, Itálie a Polska,“ dodal Janák. „Z významných Evropských jezdců se ve startovní listině objevila jména jako Uberto Bonucci, Guliano Palmieri či Sebastien Petit, což jsou jedni z nejlepších jezdců v evropských žebříčcích. Nechybí ale ani přední čeští jezdci,“ uvedla tajemnice závodu Zdenka Urbanová.

V tuto chvíli členové pořádajícího Auto klubu Ústí nad Orlicí finišují s přípravou 3650 metrů dlouhé trati, s jedenadvaceti zatáčkami, která jezdce dovede na Andrlův Chlum. V letošním roce byl položen nový povrch od zatáčky č. 12 – křižovatka, až do cíle na Andrlově Chlumu.

Depo závodních vozidel bude, stejně jako v minulých letech, v prostoru firem FGR, Ace Trade, A.B.V. a ve Vrbové a Lázeňské ulici.

V sobotu startujeme v 8 hodin do tréninkových jízd, ve 13:30 pak začne samotný závod. V neděli se pojede jen jeden trénink, který odstartuje v 8 hodin a závodní jízdy zahájíme v 11 hodin.

Nedělní závod bude rozhodovat o bodech, které si jezdci připíši do Mistrovství Evropy historických automobilů, do Evropského poháru soudobých automobilů a také do MČR a MSR.  Můžete se tak těšit na nejlepší evropské jezdce.

Na startovní listině se objevilo i jméno Otakar Krámský ml., který bude zdolávat 21 zatáček ve vozidle BMW v barvách, které jsou neodmyslitelně spojeny s jeho otcem.

Poslední závod v Ústí nad Orlicí odjede také Miroslav Adámek, který se zde se svou kariérou rozloučí a bude si užívat zaslouženého závodnického důchodu.

Těšíme se na Vás na největší motoristické akci v regionu, ve dnech 24. a 25. srpna 2019!

Vstupné pro dospělé je 120,- Kč a pro děti od 6 do 15 let 50,- Kč.

Parkoviště pro diváky je připraveno na Královehradecké ulici na výjezdu na Českou Třebovou před firmou RIETER.

Hana Hlavová
Tiskové středisko