Do startu 68. a 69. závodu Ústecká 21, memoriál Miroslava Urbana zbývají už jen hodiny! Legendární závod se bude konat o víkendu 18. a 19. května 2024 v Ústí nad Orlicí.

Milovníci vůně benzínu a spálených pneumatik si přijdou zcela jistě na své. V letošním roce budou špičkoví jezdci v rámci závodu, který pořádá Auto klub Ústí nad Orlicí, bojovat o body do těchto podniků: Mistrovství ČR v závodech do vrchu, Mistrovství ČR v závodech do vrchu historických vozidel, Česká Trofej v závodech do vrchu, Medzinárodné Majstrovstvá Slovenskej republiky v pretekoch automobilov do vrchu, Majstrovstva Slovenskej republiky a Slovenský kopcový pohár.

Uzávěrka přihlášek proběhla v pondělí 13.5., takže už je jasné, že se na start pod Andrlovým chlumem sjede více než stovka závodních speciálů s jezdci zvučných jmen. Ve startovní listině nechybí Petr Trnka se svou Normou M 20 FC, s modro růžovou Normou F 20 nebude chybět ani tvář našeho letošního závodu Tereza Machová. Barvy pořádajícího Auto Klubu Ústí nad Orlicí bude reprezentovat Martin Chmelík a premiéru na této legendární trati bude mít Lukáš Novák, který je několikanásobným mistrem světa v TFA. Nejtvrdší hasič světa se představí se svou Fiestou Rally4.

Příprava 3660 metrů dlouhé trati je u konce, opravilo se několik nedokonalostí na vozovce, provedl se prořez náletů v bezpečných zónách tak, aby byla trať opět připravena na špičkové úrovni.

Na oba víkendové dny je stanoven start tréninkových jízd na 8:00. Na závodní jízdy se jezdci vydají ve 13 hodin. Děti do 15 let mají vstupné zdarma, dospělí pak zaplatí na jeden den 200 Kč.

Všechny diváky prosíme o dodržování pokynů pořadatelů, pohybování se pouze po vyhrazených cestách a parkování vozidel na nejbližších veřejných parkovištích. Například poblíž světelné křižovatky u hotelu Avion, dále parkoviště v ulice Na Ostrově nebo u vlakové zastávky Ústí nad Orlicí město. Příjezd do Lázeňské ulice není možný, ulice je uzavřena.

Těšíme se na vás na největší motoristické akci v regionu, už tento víkend!

Tým Ústecké 21